Artykuł

Jak pozyskać klientów – przeczytaj teraz

Jak pozyskać klientów – przeczytaj teraz

Klienci to najważniejszy filar naszego biznesu. Niezależnie od tego czy dopiero otwierasz firmę, czy jesteś już jakiś czas na rynku, na pewno się zastanawiasz - skąd wziąć klientów? Jak to zrobić szybciej? Oszczędniej? Są to bowiem najczęstsze pytania, ale nic dziwnego, bo co byśmy bez nich zrobili?

Zależy nam na tym, aby to było skuteczne i tanie, ale czy to możliwe? Naszym zdaniem tak! Zresztą już to sprawdziliśmy, teraz pora na Ciebie.

Jeszcze zanim zaczniesz..

Gdzie szukać? A może najpierw powinieneś się zastanowić kogo? Kim są twoi odbiorcy? Czy są zainteresowani twoim produktem? Zacznij od określenia grupy docelowej!
Kiedy już wiesz, kogo potrzebujesz, możesz zająć się sobą.

1. Prezentacja
Zadbaj o własną stronę twojej firmy. Portfolio i blog to podstawa. Ważne jest również, abyś się tam pokazał – wzbudzisz w ten sposób zaufanie. Jeśli jesteś na rynku trochę dłużej pamiętaj, o świeżości – niech twojego bloga nie zaśmiecają odległe projekty – wyjątki mogą stanowić te najlepsze. Możesz też pokazać się trochę z innej strony, może bardziej prywatnej lub interesującej? Ludzie z pasją dzisiaj są w cenie, a więc zadbaj o swoje social media.

2. Facebook
Podstawa komunikacji XXI wieku.  Jakie jeszcze daje nam możliwości? Różne rodzaje reklamy: zdjęcia, video oraz ich połączenie, tak aby przyciągnąć uwagę, – oczywiście możemy to również przetestować.
Jaką mamy pewność, że jest to skuteczne? Portal daje nam możliwość zaznaczenia grup ludzi, do jakich powinien trafić post. W kategoriach mamy miedzy innymi: wiek, zainteresowania i miejsce zamieszkania.

  1. Wizytówki
    Pamiętasz jeszcze o nich? Wizytówki, broszury, katalogi, ankiety.. Drobiazgi, które będą przypominać o twojej firmie. Możesz zostawić je w biurze, - skąd potencjalny klient je weźmie – oraz w przypadkowych miejscach na ulicy, czy nawet w innych firmach, jeśli jest taka możliwość. Osoby w poczekalniach, czekające w zniecierpliwieniu na daną usługę automatycznie sięgają po ulotki/gazety na stole.

    4. Opinie
    Przez opinie i polecenia nowi klienci sami do Ciebie przyjdą. Każda zadowolona osoba po wyjściu od Ciebie, może nawet przez lata Cię promować. Dobrze wykonana praca to niesamowicie skuteczny sposób na nowych klientów i powrót starych.

    To, co przedstawiliśmy to podstawa. Ale pamiętaj! Fundamenty to podstawa

Dodaj komentarz

komentarz dodany do poczekalniMasz ciekawy temat?

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Napisz do nas!

wspolpraca@bsafer.pl

Wyszukiwanie informacji w bazie danych