Artykuł

Jak się przygotować na spotkanie z klientem?

Jak się przygotować na spotkanie z klientem?

Przygotowanie dobrego spotkania nie jest łatwe, każdy kto ma już jakieś za sobą powinien o tym wiedzieć. Jeszcze kiedy dojdą takie czynniki jak stres, wtedy to już czasem słowa nie potrafimy z siebie wydobyć. Dlatego warto się przygotować do niego wcześniej. Od czego zacząć?

1. Poznaj klienta
Aby dobrze przeprowadzić prezentacje, musisz wiedzieć dla kogo ją robisz. W zależności od tego kim jest twój klient, będziesz mówił o danych rzeczach. Każdego zainteresuje co innego, a twoim zadaniem jest przedstawienie oferty w taki sposób, że ludzie będą chcieli słuchać Cię dalej, pomimo braku czasu.
Przeanalizuj stanowisko, czym się zajmuje, jak twoja oferta wpływa na potrzeby. Wiele informacji na jego temat znajdziesz na stronie firmowej. Weź pod uwagę fakt, że na spotkanie często przychodzi osoba, która sama nie podejmuje decyzji. W takiej sytuacji zapytaj, czy w spotkaniu mogą uczestniczyć jeszcze pozostałe.

 1. Lista pytań
  Oczywiście warto przemyśleć, o co może zapytać klient, ale chodzi o pytania, które my zadamy, o argumenty, które przekonują. Tutaj też warto ustalić sobie cel spotkania i czas trwania, które później pozwolą nam ocenić proces sprzedaży.
 2. Savoir-vivre na spotkaniu
  Jak? Kto płaci? Gdzie?
  Spotkania przeważnie odbywają się przy kawie, jeśli jestem w lokalu, kto płaci? Otóż przyjęło się, że kto zaprasza ten płaci, natomiast bardzo często się zdarza, że klient chce zapłacić za siebie, w takich sytuacjach nie ma co nalegać. Sytuacje ułatwi spotkanie, które odbywa się w biurze. Poza rozwiązaniem tego problemu plusem jest jeszcze to, że nie będzie tam osób, które mogą utrudnić spotkanie. 


  Bardzo prawdopodobne, że nie tylko ty się stresujesz przed spotkaniem. Natomiast jeśli stres masz już za sobą, pamiętaj, aby zadbać o komfort klienta.
  Bądź sobą, ale się nie wywyższaj nawet jeśli jesteś fachowcem. Używaj języka odpowiedniego dla klienta, nie krytykuj i nie oceniaj, a spotkanie powinno zakończyć się sukcesem.

Dodaj komentarz

komentarz dodany do poczekalniMasz ciekawy temat?

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Napisz do nas!

wspolpraca@bsafer.pl

Wyszukiwanie informacji w bazie danych