Artykuł

Klub Młodego Programisty

(...) Popularyzacja tematu w Internecie okazała się strzałem w dziesiątkę.

Klub Młodego Programisty

Od 2018 roku z inicjatywy NASK i Ministerstwa Cyfryzacji swoją działalność rozpoczął Klub Młodego Programisty.  Jednak sytuacja epidemiologiczna zmusiła organizatorów do zawieszenia zajęć jak i zapisów na kolejne cykle.

 

Sukces Klubu Młodego Programisty

Z myślą o młodych programistach zajęcia zostały przeniesione do sieci i jak się okazało odniosły wielki sukces. Popularyzacja tematu w Internecie okazała się strzałem w dziesiątkę.

Spodziewaliśmy się, że bezpłatne warsztaty programowania, do których może dołączyć każdy, kto ma dostęp do komputera i internetu, mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu i to w tak krótkim czasie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

 

 

Zawód przyszłości?- już teraz zapoznaj swoje dziecko z tajnikami programowania

Inicjatywa ta jest dedykowana uczniom szkoły podstawowej, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, jak i rodzicom.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie korzyści wynikających z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Więcej informacji na www.klubmlodegoprogramisty.pl

 

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

Już kilka tysięcy młodych uczestników przekonało się, że kodowania można nauczyć się łącząc naukę z zabawą. Zajęcia są dopasowane do wieku dzieci i sformułowane tak, by każde z nich wyniosło z lekcji jak najwięcej wiedzy. Otaczające elektronika sprawiła, że uczniowie szybciej pojmują zasady kodowania, a temat programowania i robotów jest dla nich nie tylko interesujący ale i naturalny. Jest to więc idealny moment by nauczyć ich naprawdę wartościowych rzeczy.

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/kluby-mlodego-programisty-podbijaja-polske

Cenna wiedza za darmo

Pierwsze zajęcia online ruszają już dzisiaj i będą odbywały się przez kolejnych 10 tygodni. Dla zainteresowanych przedstawiamy grafik:

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w każdy wtorek od 19 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.

Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej – w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30-18.30.

 

Zajęcia prowadzone są w pokojach mieszczących 1000 użytkowników, jednak Ci którzy nie zdążyli z rejestracją mogą dołączyć do transmisji na facebookowym funpage’u.  Chętni, którzy chcą w dowolnym czasie uczestniczyć w zajęciach mogą odtwarzać je na kanale YouTube


Masz ciekawy temat?

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Napisz do nas!

wspolpraca@bsafer.pl

Wyszukiwanie informacji w bazie danych